צילומי משפחה

צילומי משפחה

טיפים לצילום משפחתי כייפי ובסטייל.

צילומים משפחתיים הם מזכרת לכל החיים 🙂 אבל אף אחד לא רוצה להיזכר בצילומים שהיו סיוט ולבסוף יצאו מהם כמה תמונות יפות...
אלא גם להפוך את זמן הצילומים לסיטואציה משפחתית נעימה. הצלם עידן חסון עם כמה עצות שכדאי לשמור:


לצילומי המשפחה המהממים שתראו היום, פנתה אליי האמא של ריו, הדוגמנית קים אדרי ורצתה צילומי משפחה בסגנון קצת אחר, לא כמו כל הצילומי משפחה שרואים בכל יום ולקחת את זה צעד אחד קדימה. אני מרכז טיפים חשובים לצילומי משפחה בסגנון קצת אחר, משלב החשיבה והקונספט שרצינו ליצור ועד התוצאה המושלמת.

קונספט

ראשית כל חשוב לבחור את הקונספט לצילומים כדי שיהיה המוטיב הראשי שינחה אותנו לכל אורך הצילומים, ויהיה אחראי לבחירות שלנו כמו המקום, הלבוש, העיצוב וכו'. בצילומים כאן הקונספט שבנינו היה חופשה משפחתית במלדיבים, ככה שמגיע צלם מהצד במקרה ומתעד את החופשה החלומית של המשפחה. לשם כך צירפנו אלינו לצילומים את המעצבת אופיר שמואל, שעיצבה את הלוקיישן בסגנון תואם עם אוהל טיפי וכריות ישיבה, ופינת ישיבה לארוחה משפחתית. כמובן שכל זה תרם מאוד לצילום ולרקע וגרם לנו להשתמש בעיצוב המהמם כמעין רקע לרוב התמונות בנוסף לחוף הים.

סגנון ואופי הצילום

אחד הטיפים החשובים בצילומי משפחה הם לתת למצולמים הרגשה נוחה מול המצלמה, בסוף מדובר כאן בצילומי משפחה ולא בהפקת אופנה. נכון שבצילומים האלו קים אדרי האמא היא דוגמנית בפני עצמה ויותר קל לה, אבל עדיין לתינוק בן שנה צריך לתת את התחושה שהוא נמצא בחדר משחקים שלו ושאנחנו כאן לשעשע אותו ולא כדי לאלץ אותו לעשות משהו, כמו להצטלם. לכן חשוב מאוד לתפוס את הרגעים הספונטניים של המשפחה, לתת להם לטייל עם הילד, לצחוק איתו, לקרוא לו סיפור שלו(מומלץ להביא מהבית ספרים/משחקים/צעצועים של הילדים שיהיה להם תחושת היכרות ונוחות) ולעשות איתו דברים שהם עושים איתו ביום יום על מנת להוציא מהם את התמונות הטבעיות.

בחירת לוקיישן

טיפ עיקרי בצילומי משפחה הוא בחירת הלוקיישן, ברגע שהלוקיישן מתחבר לטבע (יער, מטע, חוף ים, שדה פרחים) ובפרט לחוף הים שיש לו את הייחודיות שלו, ועם זה אני משלב את הצילום הטבעי שלי והעריכה בגווני הפסטל, יחד עם כל זה נקבל תוצאה מושלמת.

 לבוש ומראה

אחד הדברים שבולטים בצילומים הם הלבוש הנקי שמתחבר מאוד לרקע ולסגנון הצילום, וברגע שיש אחידות בין כל המשפחה בצבע זה גורם לתמונות להיראות יותר טוב וגורם הנאה לצופה שמתבונן בתמונות שהכל מתחבר וזורם יחד, יש איזה Flow מסוים בצילומים. לכן חשוב לתאם זאת מראש עם המשפחה.

ציוד צילום

טיפ מאוד חשוב עבור הצלמים הוא להשתמש בעדשות טלה, מינימום טווח של 85 מ"מ, על מנת לתת למשפחה הרגשה יותר נוחה, בדרך כלל משפחות לא מצטלמות ביום יום ולא מרגישות בנוח מול מצלמה (במיוחד ילדים).

שעת צילום

תנסו לכוון את הצילומים שלכם ככה שגם התאורה תהיה מושלמת (או ממש מוקדם בבוקר או אחהצ שעתיים ואילך לפני השקיעה) וגם שהילדים במשפחה יהיו בפוקוס, זה נורא חשוב כי אם הילד יצטרך להצטלם בזמן שינת הצהרים שלו, לא עשינו בזה כלום כי הילד יהיה נורא עייף ועצבני.

יצירתיות

טיפ אחרון, נסו לצאת מהקופסא, לחשוב אחרת, תקחו אם צריך השראות מחו"ל ומפינטרסט, תנסו להביא משהו קצת אחר,תאמינו לי שזה שווה את התוצאה וההשראה שתתנו לצלמים בארץ.

בהצלחה, עידן חסון. 


צילום: עידן חסון idan_hasson@ // משפחה: kim_edri @roni_benmichael@ // עיצוב: אופיר שמואל // ארוחת פיקניק: כינרת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *